YONEX

logo na začátek[1].jpg
Yonex - špičková japonská značka, která významně promlouvá do světa tenisu, badmintonu a golfu. Nejvyšší kvalita pro badmintonové rakety, badmintonové míče, omotávky, tenisové rakety, tašky na rakety, golfové hole, golfové bagy a dalšího vybavení prvotřídní kvality.
V tenisu je firma Yonex rovněž světovou třídou. Tenisové rakety používají hvězdy typu David Nalbandian, Lieyton Hewitt, Mario Ancic, Michaella Krajiceková, čerstvá vítězka French Open 2008 Ana Ivanovic a řada dalších světových hráčů a hráček. Tenisové rakety využívají moderních nechnologíí (rovněž gofové hole a bamintonové rakety) mezi kterými v současné době kraluje technologie NANOSPEED, tj. technologie využívající modifikací materiálů na úrovni atomů pro dosažení požadované kvality a vlastností.

Kategorie:   E-SHOP  > Plotrové role  > Tenisové rakety  > YONEX
Podkategorie:
  EZONE Serie (0)
  Junior Serie (0)
  RDiS Serie (0)
  RDS Serie (0)
  RQiS Serie (0)
  RQS Serie (0)
  S-Fit Serie (0)
Zobrazení 
  
Kód Název / Popis Cena s DPH  
V této kategorii nejsou žádné katalogové položky.

Technologie tenisových raket YONEX

POWER ISOMETRIC

YONEX představuje další stupeň ve vývoji Isometric technologie. Power Isometric technologie zvyšuje optimální úderovou plochou - tzv. Yonex square head o 20% ve srovnání s jinými raketami se zakulaceným tvarem. Tato konstrukce přenáší více razance do úderu, redukuje vnitřní prostor běžných zakulacených rámů, ale současně zachovává Yonex square head ve stejné velikosti. To vše zajišťuje jednodušší švih a přidává lepší ovladatelnost rakety.
     
POWER ISOMETRIC.jpg

Aero Shape

Aero shape použitý v raketách řady RQiS přináší vyší tuhost rámu. Ve srovnání se standardním rámem, Aero shape nabízí tenčí, ale mnohem pružnější rám, který umožňuje posílat údery s větší razancí a topspinem.

Yonex Aero shape společně s technologiemi Cup-Stack Carbon Nanotube, Elastic TI a OPS nabízí vyvážený mix rychlosti, síly a kontroly.


     
Aero Shape.jpg

ISOMETRIC

Isometrická hranatá hlava
o 10% rozšiřuje optimální úderovou plochu než u běžných raket se zakulacenou hlavou. Isometrický hranatý tvar hlavy redukuje vnitřní prostor, který je běžný u zakulaceného rámu. Výsledkem toho je švih raketou jednodušší a raketa má skvělou ovladatelnost.

Teorie isometrické hlavy
Oblastí ideálního úderu je ta část rakety, kde se setkávají nejdelší horizontální a vertikální struny. U raket se zakulacenou hlavou je to tam, kde se setkává 8. vertikální struna a 11. horizontální.

U Yonex isometrické hranaté hlavy je to 10. vertikální a 13. horizontální struna, čímž se o 10% rozšiřuje optimální úderová plocha než je u raket se zakulacenou hlavou.


     
ISOMETRIC[1].jpg

Nanoscale Elastic Ti

Elastic Ti dodává raketě v jejím krčku sílu, zvyšuje razanci úderu a jejich ovladatelnost.
Yonex Nanoscale Elastic Ti je jediná směs, která poskytuje raketě kvality, o kterých se myslelo, že nejsou možné - extrémně nízká elasticita a extrémně vysoká pevnost zároveň.
Elastic Ti je o 40% méně elastický a o 8% pevnější ve srovnání s předcházející nejlepší Ti směsí. Čím nižší je elasticita krčku rámu a čím vyšší je jeho pevnost, tím více pružnosti poskytuje.


     
Nanoscale Elastic Ti.jpg

Aero-box Variframe

Yonex AERO-BOX VARIFRAME kombinuje aerodynamický profil hlavy rámu, který je ořezán na bocích pro rychlejší švih v jakékoli situaci, s hranatou horní a spodní oblastí rámu a přídavným wolframovým IPS závažím pro dosažení o 15% větší váhy a čelní stability než má běžná raketa.

AERO-BOX VARIFRAME redukuje odpor vzduchu o 10% ve srovnání se standardním air-flow vzorem, maximalizuje sílu švihu a přenáší vyšší energii na míč. Navíc kromě vysoce antitočivého výkonu pro extra sílu při její kontrole nabízí AERO-BOX VARIFRAME rozšířený pružící čas, což usnadňuje zahrání úderů v časové tísni.


     
Aero-box Variframe.jpg

Soft Grommet

RDS rakety charakterizují měkké průchodky v méně namáhaných místech rámu. Jejich funkcí je redukovat otřesy úderů, které nevycházejí ze středu, a dále tak rozšiřují oblast ideálního úderu.


     
Soft Grommet.jpg

Soft Grommet II

Raketa Yonex RDS 002 v sobě zahrnuje konstrukci Soft Grommet II - konstrukci charakteristickou spojením měkkých průchodek a navíc pevného ochranného plátu, který zvyšuje ochranu rakety proti poškození v případě úderu o zem.


     
Soft Grommet II.jpg

Hexagon Cross Section

Yonex sjednotila hranatý a trojúhelníkový profil rámu v tzv. Hexagon Cross Section, čímž bylo dosaženo větší rychlosti hlavy (zrychlení úderu) a především díky této konstrukci snadnější a efektivnější spinovou hru.


     
Hexagon Cross Section.jpg

Flex/Torsion Control Shaft

Přední část krčku rakety je o 14% širší než u běžných raket. Tím se zvyšuje přenos síly do úderu a současně se zlepšuje jejich stabilita při plném švihu.


     
Flex Torsion Control Shaft.jpg

Dual 3D Stabilizer

3D uhlíkový plát
Proplétáním uhlíkových vláken ve 3 směrech je tažná síla rovnoměrně rozprostřena do třech směrů, což znamená, že krček má větší odolnost vůči točivým silám.

3D krček
Krček je vytvarován do tvaru podobnému surfovacímu prknu, aby poskytoval zvýšenou čelní stabilitu.


     
Dual 3D Stabilizer.jpg

Muscle Power

Tato konstrukce usazuje struny do oblých průchodek a nikoli do ostrých úhlů, čímž se déle udržuje stejné napětí strun než u běžných rámů. Díky této konstrukci není struna pevně sevřena a pomůže s úderem i v místech mimo optimální úderovou plochu.

     
Muscle Power.jpg

Titanium Mesh

Zabudovaná titanová síť do hlavy rakety minimalizuje točení hlavy při razantních úderech a současně zvyšuje stabilitu rakety při úderech zahraných mimo optimální úderovou plochu.


     
Titanium Mesh.jpg

Shockless Grommet

Firma Yonex zabudovala otřesuvzdorné průchodky po stranách a spodní části rámu. Tím se minimalizuje svalová únava během dlouhé hry a současně se tak chrání zápěstí, předloktí a loket proti otřesům.
     
Shockless Grommet.jpg

OPS

OPS technologie dodává raketě v jejím krčku více pružnosti pro tzv. delší pružící moment, což usnadňuje spinovou hru a údery hrané v časové tísni.
     
OPS[1].jpg

IPS

I.P.S. - integrovaný vyvažovací systém - umisťuje závaží po strunách rámu tak, aby měla hlava rakety při úderu vyšší moment setrvačnosti a společně se zabudovaným materiálem Ti Titanium Mesh zpevňuje raketu v jejích nejvíce namáhaných místech.


     
IPS.jpg

Metal Hybrid IPS

I.P.S. - integrovaný vyvažovací systém - umisťuje závaží po strunách rámu tak, aby měla hlava rakety při úderu vyšší moment setrvačnosti a společně se zabudovaným materiálem Ti Titanium Mesh zpevňuje raketu v jejích nejvíce namáhaných místech.


     
Metal Hybrid IPS.jpg

Super Cushion Grip

Super Cushion Grip minimalizuje vibrace při úderech a tím pomáhá společně se Shockless Grommet v lepší ochraně zápěstí, předloktí a lokte.


     
Super Cushion Grip.jpg