Drobečková navigace

Home > Služby > Vyplétání raket

Vyplétání raket

Tenisový výplet je základ každé rakety. Výběr výpletu však není tak jednoduchým krokem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tenisové výplety se mohou lišit hned několika zásadními vlastnostmi, které je potřeba ještě před vyplétáním promyslet. Nechte si od nás poradit, jaký výplet bude vyhovovat právě vám a stylu vaší hry. Vypleteme vám raketu na profesionální úrovni!

Pro vyplétání raket využíváme struny značek Babolat, Head, Kirschbaum, Topspin a Luxilon. Výplet zhotovíme během 30 – 40 min., lze tedy zhotovit i výplet na počkání. Cena výpletu je 120 Kč + materiál výpletu.

Výplety

Touch Multifibre 1.30  Kirschbaum. Technická konstrukce strun je sestavená až z 1500 multifilních vláken. Struny poskytují největší hrací komfort a ohleduplnost k ruce. Šířka: 1.25, 1.3, 1.35 mm Délka: 12m.

Touch Turbo 1,25 Kirschbaum Kirschbaum.  Jsou využívány nejnovější technologické kroky a nově vyvinuté materiály. Splňuje přísné nároky, extrémně elastické a rychlé - zlepšený komfort a menší námaha paže, mimořádné zachování napětí, lepší zachycení míčku charakteristický pro rotaci a kontrolu. Rekreační mají prospěch z jeho speciálních vlastností. Z důvodu údržby/udržení napětí se doporučuje zredukovat/snížit napětí o 2-4 kg Barva: žlutá natural Délka: 110 m Průměr: 1,225 mm, 1,25 mm, 1,275 mm, 1,30 m .

Super Smash 1.25 Kirschbaum. Je nejrozšířenější polyesterový výplet mezi turnajovými hráči.  Turnajoví a ambiciózní rekreační hráči těží z důležitých vlastností tohoto výpletu, jsou to síla, snadnost ovládání a životnost, to vše v dokonalém poměru. Unikátní výběr ze 7 průměrů umožňuje, aby výplet padl na raketu hráče přesně podle jeho požadavků. Šířka: 1.2, 1.225, 1.25, 1.275, 1.3, 1.325, 1.35 Délka: 12m.

Spiky Kirschbaum. Osmi hranný výplet. Unikátní postupem jsou tvarovány vrcholy výpletu. Velmi dobré zrychlení a vysoký komfort - nejlepší spin Šířka: 1.25, 1.3 mm Délka: 12m.

Competition Kirschbaum. Kombinace prvotřídní kvality materiálu a složitého výrobního procesu byla využita k výrobě nového typu struny která nabízí: větší pružnost pro silné údery lepši kontrolu pro více přesnosti zachovaní výjimečného napětí. Je vyrobena jak pro profesionální tak i pro rekreační hráče. Pro udržení napětí se doporučuje snížit napětí na 2-4kg Šířka: 1.2, 1.25, 1.3, 1.35 Délka: 12m.

Touch 1.3  2x-Polytech.Topspin 1.20,1.25,1.30,1.35 Polyesterový tenisový výplet, který nabízí hráčům pohodlnou hru a dlouhou životnost.

Luxilon  Alu Power Big Banger 125. Výdrž výpletu: 8 Síla: 10 Kontrola: 10 Komfort: 8 Nejpoužívanější syntetický výplet v profesionálním tenise. Délka výpletu je 12 m. Luxilon big banger alu power střiženého z kluba.

Sensation Wilson,Power +Comfort. Vynikající všestranný výplet.Pevné nylonové jádro absorbuje energii pro větší kontrolu a odolnost. Syntetický výplet, který má dobrou rovnováhu mezi hratelností a dlouhou životností.

Profesional Speed +Arm Protection.Je alternativa přírodního výpletu, povrch i jádro je tvořeno z Isospeed Power Ribbons; povrch je tepelně spojen, což poskytuje stabilitu, jádro, tvořené spletenými pásky je volné a poskytuje elastickou pružnost. Tyto vlastnosti spolu s větším průměrem znamenají, že  garantuje maximální kontrolu míče a optimální komfort. Průměr:1.30 mm délka: 12 m barva: přírodní.

3x-4tenis,spider tour. Tenisový výplet je velmi oblíbený u závodních hráčů. Má osmihraný tvar kroucený a vyznačuje se minimální ztrátou napětí a dynamické tenze.

Squash –Merco,Spin Power 1.20mm. Velmi kvalitní multifibre tisícivláknitý výplet vyznačující se vysokou pružností, výbornou kontrolou úderů při zachování dlouhé životnosti.

Badminton-BG 55, Yonex Durability. Medium Feeling bg 55-2,0.73mm Badmintonový výplet BG 55 vyniká především svou dlouhou trvanlivostí. Jeho jádro je tvořeno materiálem High Polymer Nylon Multifilament a je opláštěné speciálním spleteným Polymer-Nylonovým vláknem elastického materiálu .Výplet je velmi trvanlivý a současně vyniká i dobrou pružností. Je vhodný pro hru jak s péřovými tak i plastovými míči.

Kirschbaum P2 -1,25 P2.  Monofilamenty tenisový výplet. Cílem je co nejlepší kombinace pro maximální zrychlení a kontrolu. Speciální povrchová úprava zaručuje vysokou přilnavost. Maximální rychlost a přesnost Extrémní přilnavost a minimální Saitenverrutschen Vysoké napětí stability Šířka: 1.2, 1.225, 1.25, 1.275, 1.3 Délka: 200m.

Babolat – Pro Hurricane tour. Průměry: 1,2 1,25 1,3 1,35mm délka: 12m, barva: žlutá. Topspinový polymerový výplet s patentovanou osmihrannou strukturou výpletu určený pro klubové a závodní hráče. Výplet vyniká perfektním citem při hře a minimálním posunem v rámu.

Babolat – Pro Huricane. Šířka:1,2mm 1,25mm 1,3mm barva: přírodní Technologie XFP (Xtrem Futur Polymer) zaručuje pružnost o 40% vyšší než u běžných srovnatelných polyesterů při zachování vysoké odolnosti. Je to výplet pro hráče, kterým často praskají výplety. Stoprocentní profi výplet – vyzkoušejte zkombinovat výplet Pro Hurricane na dlouhých strunách s přírodními strunami Babolat VS (Team, Touch, Twin Gut) na krátkých strunách. Dosáhnete zvýšené odolnosti díky Pro Hurricanu a zároveň zvýšené pružnosti díky přírodním strunám.

Enduro Mono,Gold, Wilson .Trvanlivý polyesterový výplet určený pro všechny hráčské kategorie.

Cyber Flash 1.25.  Tenisový výplet je vyroben z moderních struktur optimalizovaných PETP, který Vám nabízí dobrou zpětnou vazbu a skvělé řídicí funkce. Tento tenisový výplet nabízí větší výkon tím, že optimalizuje přenos energie.

Head-Ultra tour 16L – 1.27.  Vynikající všestranný výkon a optimální životnost.Struny jsou vyrobeny ze zlepšené polyester kopolymeru směsi, a tak poskytuje pružnější a měkký pocit. Je mimořádně odolný, a to i v tenčí verzi.

Kirschbaum –Basic Profi tour 1.30. Elastická struna z polyamidového vlákna. Struna vhodná pro kombinace výpletů (SuperSmash-dlouhé struny, ProfiTour-krátké struny = kombinace trvanlivosti a přužnosti).

 

 


POPTAT TENISOVÝ VÝPLET

Jaký tenisový výplet?

vyplétání tenisových raketVyplétání tenisových raket je dnes téměř vědeckým oborem. Při výběru výpletu záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují herní vlastnosti rakety. Těmi nejdůležitějšími jsou tvrdost výpletu a materiál strun, ze kterých je výplet zhotoven.

Tvrdost výpletu

Tvrdost výpletu tenisové rakety ovlivňuje především kontrolu úderů při odehrávání míčů a zároveň zesílení, které úderům poskytne. Jednoduše lze říci, že tvrdší výplety disponují vyšší kontrolou nad míči, měkčí výplety poskytují úderům větší zesílení. Záleží tedy na každém hráči, jeho hře a osobních preferencích, jak tvrdý výplet pro svou raketu zvolí.

Materiál strun

Materiály strun, kterými se rakety vyplétají, můžeme rozdělit na syntetické, přírodní a hybridní. Kvalitní syntetické struny jsou jasnou volbou pro drtivou většinu hráčů. Umělé tenisové výplety, které si u nás můžete objednat, disponují vysokou trvanlivostí a vynikajícími herními vlastnostmi.

Vyplétání raket přírodními strunami volí hráči, kteří od své rakety vyžadují špičkové herní vlastnosti a maximální šetrnost ke svým kloubům. Přírodní struny jsou vyráběny převážně z ovčích či hovězích střev a nabízejí vynikající útlum nárazů při úderech. Na druhé straně mají přírodní výplety velmi omezenou životnost a jsou cenově nejnáročnější.

Hybridní výplety kombinují více materiálů najednou. Tenisové výplety tohoto typu volí tenisté, kteří velmi dobře znají svou hru a od výpletu očekávají maximální přizpůsobení svému hernímu stylu.